طراحی سایت
خدمات الکترونیک

 

 
 
 
 
 

 

اخبار واحد
اخبار واحد اطلاع رسانی پزشکی و شبکه پژوهش

(آرشیو نویسنده msh)

06
ترس افزارها (Scareware) بدافزارهایی برای اخاذی از شما!(قسمت نهم)
چکیده:  شاید ترجمه عبارت Scareware به زورگیر معنای بهتری را برساند. ترس افزارها یا زورگیرها بدافزارهایی هستند که کاربر را با ترساندن یا تهدید کردن مجبور به انجام کاری (غالباً پرداخت مبلغی از طریق کارتهای اعتباری) می کنند. ادامه »
23
بمب‌های منطقی و باکتری‏‌ها دو بدافزار خطرناک برای رایانه(قسمت هشتم)
چکیده:  بمب‌های منطقی مانند ویروس‌ها تکثیر نمی‌شوند ولی می‌توانند از لحاظ وارد آوردن خسارت رفتاری شبیه به ویروس‌ها داشته باشند. ادامه »
23
مقابله با جاسوس‏ افزارها ‏را یاد بگیرید!(قسمت هفتم)
چکیده:  spyware از بدافزارهایی است که مستقیماً دارای اثر تخریبی نیستند ولی همانگونه که از نامشان پیداست به جاسوسی روی کامپیوتر هدف می‌پردازند. البته در یک تقسیم بندی کلی می‌توان گفت جاسوس افزارها دو دسته هستند که در این گزارش به تمامی آنها خواهیم پرداخت.   ادامه »
23
اسب‏‌های تروآ چگونه می‌تواند سیستم شما را از کار بیاندازد؟!(قسمت ششم)
چکیده:  اسب تروآ که تروجان نیز نامیده می‌شود توسط خود کاربر روی کامیپوتر نصب می‌شوند چون به ظاهر هیچگونه مشکلی ندارند و برای یک کار معمولی نصب می‌شوند، در صورتیکه این بدافزارها معمولاً اقدام به ایجاد یک درپشتی در سیستم عامل می‌کنند و راه را برای ورود هکرها باز می‌کنند. ادامه »
21
روت کیت (Rootkit) ها را دست کم نگیرید! (قسمت پنجم)
چکیده:  روت کیت‌ها بدافزارهایی هستند که خود و فعالیت‌هایشان را در کامپیوتر هدف مخفی نگه می‌دارند و کنترل مدیریت سیستم عامل را به دست می‌گیرند. ادامه »
21
کرم‏‌ها چگونه می‌توانند به رایانه آسیب برسانند؟ (قسمت چهارم)
چکیده:  این گروه از بدافزارها در بستر شبکه فعالیت می‌کنند و هدف اصلی آنها نفوذ از طریق حفره‌های آسیب پذیر شبکه به سیستم و آلوده کردن آنها به ویروس و استفاده از سیستم قربانی برای آلوده کردن دیگر سیستم‌هاست. ادامه »
صفحه 2 از 7ابتدا   قبلی   1  [2]  3  4  5  6  7  بعدی   انتها   
جستجو